Nie wahaj się do nas zadzwonić. Jesteśmy zespołem ekspertów i z przyjemnością z Tobą porozmawiamy.
+48 733 878 444
info@inconventus.com
W 2018 roku Nikaragua wyprodukowała 7,2 mln ton trzciny cukrowej, będąc silnie uzależnioną od tego produktu. Oprócz trzciny cukrowej kraj ten wyprodukował 395 tys. ton kukurydzy, 365 tys. ton ryżu, 300 tys. ton oleju palmowego, 252 tys. ton bananów, 209 tys. ton manioku, 197 tys. ton fasoli, 194 tys. ton orzeszków ziemnych, 141 tys. ton kawy, 118 tys. ton pomarańczy, ponadto mniejsze zbiory innych produktów rolnych, takich jak ananas, ziemniak, sorgo, pomidor itp.
Uprawa kawy na dużą skalę rozpoczęła się w Nikaragui w latach 50-tych XIX wieku, a w 1870 roku kawa stała się główną rośliną eksportową, którą to pozycję utrzymała przez następne stulecie. Kawa jest jednak wymagającą uprawą, ponieważ zbiory z drzew kawowych trwają kilka lat, a cały proces produkcji wymaga więcej kapitału, pracy i ziemi niż wiele innych upraw.
✈︎ Lotnisko Chopina w Warszawie ✈︎ Port lotniczy Managua✈︎ Lotnisko Chopina w Warszawie
2 godziny przed lotem
Nikaragua może pochwalić się dwoma oceanami do dyspozycji. Z jednej strony znajduje się wściekły Atlantyk, który regularnie rozbija kraj, z drugiej wybrzeże Pacyfiku upiększone wulkanami, a w centrum kraju znajdują się zalesione góry.
To prawda, miejscowi mogą nie być dumni z jej naturalnego piękna i krajobrazów, ponieważ Nikaragua pozostaje drugim najbiedniejszym krajem na zachodniej półkuli po Haiti. Z kolei podróżni odnoszą ogromne korzyści: turystyka w Nikaragui jest bardzo przystępna cenowo, a infrastruktura turystyczna bardzo dobra.
Rolnictwo pozostaje podstawą gospodarki Nikaragui. Główne towary eksportowe to cukier trzcinowy, owoce cytrusowe, kawa, banany i tytoń. Główne uprawy żywności to fasola, ryż i kukurydza.
Zakwaterowanie w Real Intercontinental Hotel
Zakwaterowanie w El Convento Hotel
Zakwaterowanie w Dario Hotel