+48733878444 info@inconventus.com
+48733878444 info@inconventus.com

Wyjazd rolniczy do Sycylii: hodowla bydła mlecznego

Lista życzeń

Dodanie pozycji do listy życzeń wymaga założenia bezpłatnego konta

🇮🇹🍕🐄🏖

cena netto

Od5,000 zł
0

  Dlaczego warto z nami podróżować?

  • Gwarancja najlepszej ceny – Wyjazdy na każdą kieszeń. Chcemy, aby każdy miał możliwość zobaczenia świata i jego bogactw.
  • Obsługa klienta dostępna 24/7. “Robimy wszystko za Ciebie” . Ty wybierasz przygodę życia, resztą zajmujemy się my!
  • Autorskie programy. Programy naszych wyjazdów są tworzone przez pasjonatów rolnictwa i podróżowania
  • Bezpieczeństwo. Z klubem rolników-podróżników InConventus może być bezpiecznie? Oczywiście, jeżeli wyjazdy realizowane są przez operatora z gwarancją turystyczną.
  • Małe grupy. Grupy na naszych wyjazdach liczą zwykle od 8 do 14 osób. Podróżowanie w małych grupach umożliwia lepsze poznanie się oraz swobodniejsze odkrywanie nowych miejsc.
  • Tanie loty. W naszym teamie mamy dedykowanego eksperta wyszukującego najlepsze ceny i najwygodniejsze połączenia. Nie musisz się więc martwić, że przepłacisz za bilet lotniczy, z nami masz gwarancje najlepszych połączeń My “polujemy” na okazje, a Ty w ten sposób oszczędzasz na pamiątki z wyjazdu!

  Masz pytanie??

  Nie wahaj się do nas zadzwonić. Jesteśmy zespołem ekspertów i z przyjemnością z Tobą porozmawiamy.

  +48 733 878 444

  info@inconventus.com

  3-7 lipca
  Warszawa
  Katania
  Min. wiek: 15+
  Szczegóły wyjazdu

  Produkcja mleka na Sycylii jest kluczowym sektorem rolnictwa regionu. Mleko na wyspie jest produkowane głównie przez krowy, a owce i kozy są drugorzędne. Zróżnicowana topografia i sprzyjający klimat wysp sprzyjają wypasowi zwierząt. Mleko sycylijskie cenione jest za wysoką jakość, aromat i smak.

  Produkty mleczne produkowane na wyspie obejmują sery, takie jak ricotta, mozzarella, provola, caciocavallo oraz desery mleczne, takie jak granita i krem ​​cannoli. Jednak jednym z najpopularniejszych produktów pochodzących z sycylijskiego mleka są lody. W przeszłości sycylijscy producenci lodów używali świeżych składników, w tym lokalnych pistacji, aby wyróżnić swoje mrożone przysmaki. Producenci mleka na Sycylii nadal podtrzymują swoje tradycje, wykorzystując nowoczesne technologie w celu poprawy jakości swoich produktów.

  Miejsce wyjazdu i powrotu

  ✈︎ Lotnisko Chopina w Warszawie ✈︎ Port lotniczy Katania ✈︎ Lotnisko Chopina w Warszawie 

  Czas odprawy

  2 godziny przed lotem

  Cena obejmuje

  • Pełny program biznesowy
  • Lokalny przewodnik na całej trasie
  • Profesjonalne tłumaczenia podczas całego wyjazdu
  • Nowoczesny, klimatyzowany autokar podczas transferów i wycieczek
  • Noclegi w hotelach 4*, pokoje 2 osobowe
  • Zwiedzania wskazane w programie
  • Posiłki wskazane w programie
  • Zestaw materiałów informacyjnych
  • Szybkie odpowiedzi na wszelkie pytania
  • Ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
  • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy
  • W trakcie wyjazdu towarzyszyć Państwu będzie przedstawiciel InConventus Group (opieka doświadczonego lidera), który gwarantuje wysoki poziom usług i zgodność z faktycznym programem wyjazdu, określonym w planie podróży

  Cena nie obejmuje

  • Biletów lotniczych (kupno po stronie InConventus)
  • Alkoholu
  • Osobistych wydatków
  • Zwyczajowych napiwków dla lokalnego przewodnika oraz kierowcy
  • Kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż
  • EARLY CHECK-IN / LATE CHECK-OUT.** Ewentualnego wcześniejszego zakwaterowania lub późniejszego wymeldowania

  Polecamy ten wyjazd

  • Miłośnikom historii i zwiedzania
  • Rolnikom uprawiającym nasiona
  • Rolnikom zajmującym się produkcją mleka
  • Rolnikom uprawiającym owoca
  Dlaczego warto ?

  Sycylia leżąca między Europą a Afryką jest największą wyspą Morza Śródziemnego. Ma wspaniałą historię, na którą składa się bogactwo cywilizacyjnego dziedzictwa czerpanego z wielu kultur i wielu kierunków geograficznych. Dzięki niemu wyspa jest pod wieloma względami autonomiczna i wyjątkowa.

  Podstawą gospodarki w Sycylii jest rolnictwo – oparte na hodowli owiec, bydła, osłów i mułów oraz oparte na uprawie pszenicy, jęczmienia, roślin strączkowych, drzew cytrusowych, winorośli, oliwek, bawełny i warzyw. 

  Korzystne warunki środowiskowe sprawiły, że produkcja zwierzęca stała się ważnym elementem gospodarki Włoch, co spowodowało hodowlę rożnych ras bydła. Jedną z najpopularniejszą rasą na Sycylii jest Modicana, pochodząca z prowincji Ragusa.

  • 4 profesjonalnych agro wizyt
  • Wizyta na farmę pomarańczy
  • Zwiedzanie 2 farm mlecznych
  • Wizyta w serowarni Latterie Riunite
  • Wizyta w Ragusa Ibla
  • Zwiedzanie Taorminy
  Program

  Dzień 1 |3 lipca 2023 Warszawa - Katania

  👋 Spotkanie się z anglojęzycznym przewodnikiem (przewodnik mówiący po polsku na życzenie)

  🚌🍊Przejazd autobusem na farmę pomarańczy w pobliżu Katanii. Wizyta w uprawie drzew owocowych (pomarańcze, mandarynki, cytryny…).

  🍊🍴Degustacja owoców i obiad w gospodarstwie – wino i woda w cenie.

  🧑‍🤝‍🧑🧭Piesza wycieczka po centrum Katanii z przewodnikiem: chociaż zostało ono kilkakrotnie zniszczone przez wybuchy wulkanu Etn. Katania to działający port i miasto przemysłowe, które bardzo się rozwinęło w ostatnich latach. Jego plan urbanistyczny składa się z długich, szerokich, prostych alei, które wzbogacają liczne barokowe pomniki zaprojektowane przez architekta Vaccariniego, który zbudował je po trzęsieniach ziemi w 1693 roku: Via Etnea z barokowymi pałacami i kościołami, katedra św. Agata, Fontanna Czarnego Słonia (wizyta z zewnątrz)

  🚌🏨Przejazd autobusem do hotelu znajdującego się w rejonie Katanii

  🍴Kolacja we własnym zakresie

  Dzień 2 |4 lipca 2023 Ragusa

  🍴🚌Po śniadaniu przejazd do regionu Ragusa (około 130 km na południe od Katanii).

  🧭🧀Wizyta w serowarni LATTERIE RIUNITE www.latterieriunite.com, która skupuje mleko z różnych gospodarstw hodowlanych w regionie Ragusa i Syracuse. Dzienna produkcja mleka: ok. 60 000 litrów. Wizyta w zakładzie przetwórczym.

  🧭🐄Zwiedzanie 2 farm różnej wielkości, które dostarczają mleko na przykład do Laterite Riunite, Farmy Kolombo.
  Pierwsze gospodarstwo ma rozmiar na 100/200 fryzyjskich krów mlecznych hodowanych przy użyciu ekstensywnego systemu wypasu. Następnie odwiedzimy mniejsze gospodarstwo ze średnio 50 krowami.

  🍴Obiad w trakcie wycieczki.

  🧭🚌Wizyta w Ragusa Ibla (historyczne centrum) z wąskimi uliczkami i ukrytymi miejscami, perłą późnego sycylijskiego baroku.

  🍴Kolacja we własnym zakresie. 

  Dzień 3 | 5 lipca 2023 Etna - Taormina

  🍴Po śniadaniu wyjazd na górę Etna.

  🧭Wyruszymy na wycieczkę do serca Sycylii, która zabierze nas do najwyższego aktywnego wulkanu w Europie. Na wysokości 1 800 m n.p.m. można zwiedzić wymarłe kratery gór Silvestra.

  🍴🍷Lunch w winnicy znajdującej się na stokach Etny.
  Goście mogą odwiedzić gaj oliwny i winnice, a następnie delektować się sycylijskim menu w połączeniu z winami.

  🧭🚌Przejazd do Taorminy. Wycieczka z przewodnikiem po Taorminie: w cudownym miejscu, na wysokości 206 m n.p.m.. Taormina słynie ze spokoju, pięknych zabytków i ogrodów.

  🍴Kolacja we własnym zakresie.

  Dzień 4 | 6 lipca 2023 Katania

  🍴Śniadanie

  🏖️Czas wolny na plażowanie (leżaki i Beachumbrellòa nie są wliczone w cenę)

  Dzień 5 | 7 lipca 2023 Katania - Warszawa

  🏨Wymeldowanie z hotelu

  🏖️Czas wolny na plażowanie (leżaki i Beachumbrellòa nie są wliczone w cenę)

  ✈️Wylot z Katanii

  Dodatkowe wycieczki w dniu 4 lub 5

  Alternatywnie w dniu 4 lub 5 możemy dodać następujące wycieczki (NA ŻYCZENIE, ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ):

  Wioski Ojca Chrzestnego – 50,00 € za osobę (min. 25 osób)

  Półdniowa wycieczka, aby odkryć i cieszyć się scenami z filmów Ojciec chrzestny w Savoca i Forza d’Agrò.

  Dzisiaj jesteś zmuszony cieszyć się scenami z filmu Ojciec chrzestny. Z nadmorskiej drogi, bogatej w wille, kwitnące ogrody i malownicze wioski, prowadzi do historycznego miasta artystów Savoca. W prywatnym domu we wsi Bar Vitelli mieści się kolekcja narzędzi lokalnych rzemieślników i fotografii zrobionych, gdy Francis Ford Coppola kręcił sceny Ojca chrzestnego II. Goście mogą wybrać się na spacer główną ulicą wioski obok kościołów Santa Lucia i San Michele, aby podziwiać krótki widok na dolinę.

  Odjeżdżając, znajdziemy Forza d’Agrò, uroczą małą wioskę z widokiem na arabsko-normański zamek Capo Sant’Alessio. W 1990 roku Al Pacino i Sophia Coppola kręcili tu sceny do Ojca chrzestnego III. Od strony rynku aleja spotyka się z okrągłymi schodami prowadzącymi do gotycko-katalońskiego portalu przed kościołem San Agostino.

  PANORAMICZNA WYCIECZKA WZDŁUŻ WYBRZEŻA CYKLOPÓW FD 65,00 € za osobę (min. 25 osób)

  Odkryj wybrzeże Jońskie na północ od Katanii, między Aci Castello, Acireale i Aci Trezza, poświęcone mitowi o pasterzu Aci, zabitym przez Polifema z powodu spornej miłości. Przygotuj się, aby zobaczyć linię brzegową pomalowaną przez strumienie lawy Etny. Pierwszym przystankiem jest Aci Castello, nazwany na cześć normańskiego zamku zbudowanego ze skały lawy i wychodzącego na morze. Ciemne wulkaniczne skały prowadzą Cię do Kościoła Matki. Rzuć okiem na Riviera dei Cyclopi, aby wyobrazić sobie, jak Polifem ciska wielkimi głazami w uciekającego Ulissesa, jak opisano w Odysei. Według legendy stąd biorą się stogi siana.

  Trasa prowadzi do Acireale, gdzie lawa Etny stała się podatnym gruntem dla owoców cytrusowych. Jeśli lubisz sztukę, w historycznym centrum miasta znajdziesz wiele przykładów sycylijskiego baroku i neogotyku. Wreszcie jest Aci Tredza: mała nadmorska wioska, którą Giovanni Verga uwiecznił w swojej powieści Malavoglia.

  Nie możesz przegapić zdjęcia z nabrzeża, aby opublikować je w mediach społecznościowych.

  Siracusa FD – € 75.00 za osobę (min. 25 pax)

  Ciesz się całodniową wycieczką do Syrakuz. Najpierw odwiedzimy obszar archeologiczny słynący z greckiego teatru, a także Latomies, Dyonisos Ear i tak dalej. Czas wolny na lunch.

  Po południu wizyta w Ortygii, historycznym centrum miasta.

  NOTO & MODICA – FD 65,00 € za osobę (min. 25 osób)

  Wyjazd do „późnobarokowych miast Val di Noto”, obszaru wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO. Cały ten obszar został poważnie uszkodzony podczas trzęsienia ziemi w 1693 roku, a następnie odbudowany w stylu barokowym.

  Miasto Noto jest arcydziełem architektury barokowej i nie bez powodu to miasto, które nadaje nazwę wpisanemu na listę dziedzictwa UNESCO. Podczas krótkiego pobytu będziesz podziwiać historyczne centrum ze starymi pałacami umiejętnie zdobionymi i wspaniałą katedrą.

  Modica to stare barokowe miasto znane na całym świecie ze smacznej czekolady. Tutaj czekolada jest nadal wytwarzana w taki sam sposób, w jaki starożytni Aztekowie robili czekoladę w Meksyku, a jej tradycja sięga 16 wieku. Technika została przywieziona przez Hiszpanów, którzy z kolei dowiedzieli się o niej w dzisiejszym Meksyku. Odwiedzisz jeden z najstarszych sklepów cukierniczych na Sycylii.

  Map

  Photos

  Przejdź do rezerwacji