Wyjazd do Malezji 2024: Singapur i Kuala Lumpur

13 Dni
 • Singapur
 • autokar
 • 4⭐️
 • podróżne AXA

Dlaczego warto?

Podróż po Singapurze i Malezji to fascynująca podróż kulturowo-przyrodnicza. Zwiedzanie różnorodnych dzielnic Singapuru, historycznej Malakki, architektonicznych skarbów Kuala Lumpur, dzikiej dżungli Taman Negara, plantacji herbaty w Cameron Highlands i relaksu na wyspie Langkawi tworzą niezapomnianą trasę. Warto wziąć udział, aby doświadczyć unikalnych krajobrazów, bogactwa kulturowego i luksusu hoteli. To podróż pełna kontrastów i niepowtarzalnych wrażeń z Azji Południowo-Wschodniej.

Ciekawostki

 • Zwiedzanie Singapuru: odwiedzanie różnych dzielnic, takich jak Kampong Glam, Chinatown i Little India.
 • Malakka, Malezja: rejs po rzece Malakka, muzeum dziedzictwa Baba i Nyonya, oraz spacer po Jonker Street.
 • Kuala Lumpur: wizyta w Kuala Lumpur, zwiedzanie Petronas Twin Towers, Jamek Mosque, Pavilion Kuala Lumpur
 • Taman Negara: Podróż łodzią do dżungli Taman Negara, nocny spacer, wędrówka do Canopy Walkway

Plan

🛬 Przylot do Singapuru
👋 Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Nasz przedstawiciel spotka się z uczestnikami wyjazdu i będzie opiekować się grupą na całej trasie.
🚍Przejazd do hotelu
🏨 Zameldowanie w hotelu Hotel Grand Pacific-4⭐, Nocleg

🍽 -Śniadanie w hotelu
🧭Zwiedzanie Singapuru.
Singapur obecnie ma różnorodne społeczeństwo liczące prawie 5 milionów ludzi lub więcej, składające się z Chińczyków, Malajów, Hindusów, Kaukazjan, Eurazjatów (oraz innych mieszanych grup) i Azjatów różnych pochodzeń, co jest zgodne z historią narodu jako miejsca spotkań różnych grup etnicznych i rasowych. Doświadczymy różnych kultur, które ożyją przed naszymi oczami, gdy poznamy zakamarki dziedzictwa etnicznego. W Kampong Glam będziemy podziwiać wielkość Meczetu Sułtana z jego niezwykłą złotą kopułą, zwiedzimy kolorowe restauracje i sklepy sprzedające batiki, dywany, kosze rattanowe i egzotyczne perfumy. Przejdziemy się ulicą Arab, która była dobrze znana jako raj dla tekstyliów w latach 50. i 60. Znajdziemy tu belki jedwabiu, batiki, koronki, organtyny i inne materiały, dostępne są także usługi krawieckie i krawiectwo na miarę. Będziemy mogli kupić tradycyjny lub nowoczesny malajski strój lub przeglądać niekończącą się różnorodność tradycyjnych gier, takich jak Congkak (gra z wykorzystaniem kul i drewnianej planszy), dywany, antyki i rękodzieło z rattanu, takie jak wiklinowe kosze, aby ozdobić swój dom.
Przejedziemy do serca Chinatown i doświadczymy połączenia starości i nowoczesności, tradycji i nowoczesności w rzędach ulic i tradycyjnych domach handlowych, które zostały z miłością odrestaurowane na kuszące restauracje, herbaciarnie i sklepy sprzedające sztukę i rzemiosło wschodnie oraz pamiątki, a także tradycyjne chińskie zioła lecznicze. Odwiedzimy Świątynię Sri Mariamman - ta imponująca świątynia hinduska jest najstarsza i być może najbardziej aktywna w mieście. Zbudowana w 1827 roku, jest poświęcona bogini Sai Mariamman, znanej z pomagania ludziom w leczeniu chorób. Little India -tętniąca życiem dzielnica, uzupełnia kulturowy kalejdoskop swoimi ruchliwymi ulicami, na których eksponowane są aromatyczne i egzotyczne przyprawy, kolorowe sklepy z girlandami kwiatów, sprzedawcy warzyw i kameralne restauracje serwujące curry. Wycieczka zakończy się na Tekka Centre, częściowo rynek spożywczy, częściowo centrum gastronomiczny i częściowo centrum handlowe, gdzie różne wspólnoty etniczne spotykają się, tworząc wielokulturowe święto zakupów. Centrum to jest używane przez chińskich sprzedawców, właścicieli straganów hinduskich i malajskich detalistów, i sprzedaje wszystko, począwszy od ubrań codziennych, narzędzi i broszur religijnych, po tradycyjną modę indyjską i zegarki.
🏨 Powrót do hotelu Hotel Grand Pacific-4⭐, Nocleg

🍽 -Śniadanie w hotelu
🛎 - Wymeldowanie z Hotelu
🚍  - Wyruszamy do przejścia granicznego Johor Bahru w celu dalszego przejazdu do Malakki (Malezja) (około 4 godzin)
🚍  - Przyjazd do Malakki (Malezja)
🍽  - Obiad
🚢  - Rejs po rzece Malacca - Rzeka Malakka była kluczową trasą handlową w przeszłości, łączącą kupców z różnych zakątków świata. Podczas 45-minutowego rejsu poznamy fascynującą historię Malakki i jej znaczenie jako ważnego centrum handlowego, Przekażą nam również ciekawostki na temat tego pięknego miejsca.
🌇  - Piesza wycieczka po Malakce - od mostu nad rzeką Malakka na Jalan Hang Jebat, który jest najlepszym miejscem do rozpoczęcia historycznej wycieczki po mieście, ponieważ to właśnie w tej części miasta wszystko się zaczęło w XIV wieku.
🖼  - Muzeum Dziedzictwa Baba i Nyonya - ilustruje ono sposób życia Peranakanów pod koniec XIX wieku, unikalną mieszankę Wschodu i Zachodu. Projekt tego zabytkowego budynku jest inspirowany architekturą europejską, taką jak żyrandole i płytki podłogowe z epoki wiktoriańskiej, a budynek jest głównie otoczony ciężkimi rzymskimi kolumnami.
🛕  - Spacer wzdłuż Jonker Street lub inaczej znanej jako Aleja Antyków. Zwiedzimy także najstarszą chińską świątynię w Malezji - Cheng Hoon Teng - jedyną świątynię, w której można znaleźć 3 główne doktryny lokalnych wierzeń chińskich pod jednym dachem - taoizm, buddyzm i konfucjanizm.
🏨  - Zameldowanie w hotelu Casa Del Rio - 4⭐- Deluxe Lago
🛏 - Nocleg w Hotelu

🍽 - Śniadanie
🛎 - Wymeldowanie z Hotelu
🚍 - Przejazd do Kuala Lumpur (około 2 godzin)- Po drodze zobaczymy nowe centrum administracyjne Malezji - miasto Putrajaya. Jest to nowoczesne, wręcz futurystyczne miasto założone w latach 90. zgodnie z planami przeniesienia siedziby rządu z Kuala Lumpur
🍽 - Obiad w lokalnej restauracji
🏨 - Zameldowanie w hotelu Stripes Hotel -4⭐ - Deluxe
⌛- Reszta dnia wolna - Kuala Lumpur, stolica Malezji, ma wiele atrakcji do zaoferowania. Oto trzy z nich, które warto zobaczyć:
* Wieża Petronas (Petronas Twin Towers)
* Jamek Mosque (Meczet Jamek)
* Centrum Handlowe Pavilion Kuala Lumpur
🛏 - Nocleg w Hotelu

🍽 - Śniadanie
🚍 - Przejazd na wycieczkę po przedmieściach i do Jaskiń Batu – „zabytki wiejskie i rękodzieło” połączoną z wycieczką orientacyjną po Kuala Lumpur
🏭  - Wycieczka na przedmieścia wzdłuż "Ambassador Row". Zatrzymamy się w Royal Selangor Pewter, największej i najnowocześniejszej fabryce cyny na świecie, cieszącej się międzynarodową renomą ze względu na wysoką jakość i kunszt. Podczas zwiedzania fabryki pokazane zostaną różne procesy, takie jak odlewanie, piłowanie, polerowanie, lutowanie, młotkowanie i grawerowanie.
🏭 - Fabryka batiku - zobaczymy, jak batik jest projektowany i drukowany.
⛰  - Wapienne wzgórza w Jaskiniach Batu - składają się z trzech jaskiń i kilku mniejszych jaskiń. Jest to świątynia Lorda Murugah, hinduskiego bóstwa - do jaskini świątynnej prowadzi 272 schodów. Inna jaskinia, zwana jaskinią muzealną, wypełniona jest obrazami bogów i freskami przedstawiającymi sceny z pism hinduskich.
🍽 - Obiad w lokalnej restauracji
🌇 - Wycieczka orientacyjna po Kuala Lumpur - to najlepszy sposób na poznanie najciekawszych atrakcji turystycznych miasta. Obowiązkowa pozycja dla osób odwiedzających Kuala Lumpur po raz pierwszy. Ciekawa wycieczka, która odkrywa piękno i urok starego i nowego Kuala Lumpur. Garden City of Lights. Zobacz kontrast wspaniałych drapaczy chmur i budynków z czasów kolonialnych.
Najważniejsze punkty wycieczki:
* Bliźniacza wieża Petronas (w tym opłata za wstęp)
* Pałac Królewski (przystanek fotograficzny)
* Pomnik Narodowy
* Muzeum Narodowe (w tym opłata za wstęp)
* Meczet Narodowy (przystanek fotograficzny)
* Budynek sułtana Abdula Samada
🛏 - Nocleg w hotelu

🍽 - Śniadanie
🛎- Wymeldowanie z Hotelu
🚍 - Przejazd do Labu Sentral Jetty (około 4 godzin)
⛴ - Po przybyciu do Labu Sentral Jetty wyruszamy łodzią do Taman Negara (około 1,5 godziny)
✍️ - Przybycie na przystań ośrodka Mutiara Taman Negara Resort Jetty. Rejestracja w celu uzyskania pozwolenia na wjazd i licencji
🍽 - Obiad w restauracji Seri Mutiara
🏨 - Zameldowanie w Szalet -Mutiara Taman Negara -3⭐
🍽 - Kolacja w restauracji Seri Mutiara
🎋 - Nocny spacer po dżungli w oprowadzeniu przewodnika przyrodniczego
🛏- Nocleg w Szalet

🍽 - Śniadanie w restauracji Seri Mutiara
🏃‍♀️- Wędrówka po dżungli do Canopy Walkway i na wzgórze Teresek z przewodnikiem przyrodniczym.
🍽 - Lunch w restauracji Seri Mutiara
⛴ - Rejs łodzią do Lata Berkoh - wizyta przy gigantycznym drzewie, spędzenie czasu w okolicach Lata Berkoh i karmienie ryb w świętym sanktuarium Kelah.
🍽 - Kolacja w restauracji Seri Mutiara
🛏 - Nocleg w Szalet

🍽 - Śniadanie w restauracji Seri Mutiara
🛎 - Wymeldowanie z szalet
⛴ - Przeprawa łodzią do przystani Kuala Tahan
🚍- Wyjazd na wycieczkę na Cameron Highlands (Podróż na wysokość 5000 stóp nad poziomem morza - około 6 godzin)
🍽 - Obiad w lokalnej restauracji po drodze.
🍃- Przyjazd na plantację herbaty Cameron Highlands - Tutaj będziemy mieli okazję udać się na spacer po krzewach herbacianych. Będziemy się cieszyć malowniczym widokiem kwitnącej plantacji herbaty pokrywającej faliste wzgórza, delektując się popołudniową herbatą. Po herbacie kierowca i przewodnik zabiorą nas na wycieczkę po Cameron Highlands, obejmującą ogród motyli i farmy warzywne.
🏨 - Zameldowanie w hotelu Strawberry Park Resort - 3 ⭐
🌇 - Wolny wieczór, aby odetchnąć chłodnym, świeżym powietrzem. Lekki sweter jest zalecany w chłodne wieczory. Cameron Highlands oferuje możliwość spacerów po górskich szlakach, degustacji lokalnych produktów, takich jak truskawki, oraz wszechobecnej przyrody. To doskonałe miejsce na odpoczynek od miejskiego zgiełku i cieszenie się urokami malowniczych krajobrazów.
🛏 - Noc w hotelu

🍽 - Śniadanie
🛎 - Wymeldowanie z hotelu
🚍 - Przejazd do Ipoh.
🌇- Zwiedzanie Ipoh - Miasto znane jest jako "The Hill City" - Miasto na wzgórzach - ze względu na położenie w centrum i otoczenie wzgórzami. Wizyta obejmuje Świątynię Sam Poh Tong (Jaskinię Trzech Klejnotów - Chiński Klasztor w Jaskiniach)
🍽 - Obiad w lokalnej restauracji
🚍 - Przejazd do Kuala Kangsar (około 50 min), aby zobaczyć meczet Ubudiah, uważany za jeden z najpiękniejszych meczetów w Malezji.
🚍 - Przejazd do Kuala Kedah (około 3,5 godzin), gdzie wejdziemy na pokład promu płynącego do wyspy Langkawi (2,5 godziny).
⛴ - Przyjazd przystań w Langkawi
🏨 - Transfer do hotelu Parkroyal Langkawi - 4 ⭐ - Superior
🛏 - Nocleg w hotelu

🍽 - Śniadanie w hotelu
🏖 - Dzień wolny - Atrakcje, które polecamy:
* Pantai Cenang (Plaża Cenang): To jedna z najpopularniejszych plaż na wyspie. Pantai Cenang oferuje złote piasek, kryształowo czystą wodę i wiele urokliwych restauracji i sklepów. To idealne miejsce na relaks i kąpiele słoneczne.
* Skycab Langkawi: Skycab to kolejka linowa, która zabierze cię na sam szczyt góry Mat Cincang. Znajduje się tam Most Skajowy (Sky Bridge), który oferuje spektakularne widoki na okolicę. To jedno z najbardziej niezapomnianych przeżyć na Langkawi. Bilety od 80 zł/os.
* Langkawi Wildlife Park: To miejsce, w którym możesz zobaczyć różnorodność dzikich zwierząt, w tym ptaki, małpy i inne zwierzęta, sanktuarium z tropikalnym ogrodem pełnym dźwięków i skrzeków 1500 egzotycznych ptaków! To świetna atrakcja dla miłośników przyrody. Bilety wstępu od 31 zł/os.
🛏 - Nocleg w hotelu

🍽 - Śniadanie w hotelu
🏖 - Dzień wolny - Atrakcje, które polecamy:
* Pantai Cenang (Plaża Cenang): To jedna z najpopularniejszych plaż na wyspie. Pantai Cenang oferuje złote piasek, kryształowo czystą wodę i wiele urokliwych restauracji i sklepów. To idealne miejsce na relaks i kąpiele słoneczne.
* Skycab Langkawi: Skycab to kolejka linowa, która zabierze cię na sam szczyt góry Mat Cincang. Znajduje się tam Most Skajowy (Sky Bridge), który oferuje spektakularne widoki na okolicę. To jedno z najbardziej niezapomnianych przeżyć na Langkawi. Bilety od 80 zł/os.
* Langkawi Wildlife Park: To miejsce, w którym możesz zobaczyć różnorodność dzikich zwierząt, w tym ptaki, małpy i inne zwierzęta, sanktuarium z tropikalnym ogrodem pełnym dźwięków i skrzeków 1500 egzotycznych ptaków! To świetna atrakcja dla miłośników przyrody. Bilety wstępu od 31 zł/os.
🛏 - Nocleg w hotelu

🍽 - Śniadanie w hotelu
🏖 - Dzień wolny - Atrakcje, które polecamy:
* Pantai Cenang (Plaża Cenang): To jedna z najpopularniejszych plaż na wyspie. Pantai Cenang oferuje złote piasek, kryształowo czystą wodę i wiele urokliwych restauracji i sklepów. To idealne miejsce na relaks i kąpiele słoneczne.
* Skycab Langkawi: Skycab to kolejka linowa, która zabierze cię na sam szczyt góry Mat Cincang. Znajduje się tam Most Skajowy (Sky Bridge), który oferuje spektakularne widoki na okolicę. To jedno z najbardziej niezapomnianych przeżyć na Langkawi. Bilety od 80 zł/os.
* Langkawi Wildlife Park: To miejsce, w którym możesz zobaczyć różnorodność dzikich zwierząt, w tym ptaki, małpy i inne zwierzęta, sanktuarium z tropikalnym ogrodem pełnym dźwięków i skrzeków 1500 egzotycznych ptaków! To świetna atrakcja dla miłośników przyrody. Bilety wstępu od 31 zł/os.
🛏 - Nocleg w hotelu

🍽 - Śniadanie
🛎 - Wymeldowanie z hotelu
✈  - Wyjazd na lotnisko Langkawi i powrót do Warszawy

Koszty

Cena obejmuje

 • ✅ **Cena obejmuje:**
 • W trakcie wyjazdu towarzyszyć Państwu będzie przedstawiciel InConventus Group (opieka doświadczonego lidera), którzy gwarantuje wysoki poziom usług i zgodność z faktycznym programem wyjazdu, określonym w planie podróży.
 • Lokalny przewodnik na całej trasie;
 • Profesjonalne tłumaczenie podczas całego wyjazdu;
 • Nowoczesny, klimatyzowany autokar podczas transferów i wycieczek;
 • Zakwaterowanie w hotelach (2 noce - Hotel Grand Pacific (4⭐️), 1 noc Casa Del Rio (4⭐️) – Deluxe Lago, 2 noce Hotel Stripes (4⭐️) – Deluxe, 2 noce Mutiara Taman Negara (3⭐️) – Domek Standardowy (Szalet), 1 noc Strawberry Park Resort (3⭐️) – Studio, 4 noce Parkroyal Langkawi (4⭐️) - Superior)
 • Wycieczki podane w programie
 • Posiłki wskazane w programie – (Ś) - śniadanie, (O) - obiad, (K) - kolacja
 • Transfer zgodnie z powyższym planem podróży
 • 1 x łódź z molo Labu Sentral do Taman Negara
 • 1 x łódź do Kuala Tahan
 • 1 x prom z Kuala Kedah do Langkawi
 • Podatek turystyczny w Malezji, Podatek dziedzictwa kulturowego (Malakka), Opłaty ekologiczne, Turystyczna opłata promocyjna (Langkawi)
 • Zestaw materiałów informacyjnych;
 • Ubezpieczenie podróżne AXA (Cena polisy: 569,40 zł )
 • Obowiązkowa Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Obowiązkowa Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • Szybkie odpowiedzi na wszelkie pytania!

Cena nie obejmuje

 • BILETÓW LOTNICZYCH
 • Alkoholu.
 • Wszelkie inne posiłki nie wymienione w programie*
 • Osobistych wydatków
 • ZWYCZAJOWE NAPIWKI dla Kierowcy oraz Lokalnego anglojęzycznego Przewodnika;
 • zwiedzania fakultatywne opisane w programie
 • Wszelkie formalności wymagane przy wjeździe np, wizy
 • Kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż
 • EARLY CHECK-IN / LATE CHECK-OUT. Ewentualnego wcześniejszego zakwaterowania lub późniejszego wymeldowania

Cena

UwagaZe względu na wahania kursu PLN w stosunku do EUR, płatność odbywa się w euro, lub w złotych według kursu obowiązującego w dniu wykonania transakcji w ING Bank Śląski S.A.

Wszystkie ceny są cenami netto i podlegają potwierdzeniu w momencie rezerwacji. Hotele, restauracje i wizyty techniczne wymienione w planie podróży były dostępne w momencie żądania, ale ich dostępność zależy od dostępności w momencie rezerwacji. Koszt programu można skorygować zgodnie z cenami i kursem walut w momencie płatności.

Lot

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Wszyscy pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą. Ponadto każdy uczestnik może zabrać ze sobą dodatkowe bezpłatne 3,5 kg (np. małą torbę, worek czy plecaczek) we wspólnym bagażu rejestrowanym, nadawanym przez lidera. Opcją dodatkowo płatną jest możliwość wykupienia usługi Priority – duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm i pierwszeństwo wejścia na pokład oraz bagażu rejestrowanego.

Zapytanie możesz wysłać poprzez poniższy formularz.

Wyjazd do Malezji 2024: Singapur i Kuala Lumpur