Podróż do Argentyny 2024: Buenos Aires, El Calafate, Iguazu

11 Dni
 • 4⭐️
 • Warszawa
 • Buenos Aires
 • 4

Dlaczego warto?

Podróż po Argentynie to niezapomniane doświadczenie, które łączy w sobie pulsujące życie Buenos Aires, autentyczność rolniczych rynków, majestatyczne lodowce Patagonii i oszałamiające wodospady Iguazú. Poczuj rytm tanga na ulicach Buenos Aires, uczestnicz w aukcjach zwierząt na jednym z największych rynków rolnych świata, a następnie odkrywaj tajemnice lodowców i dzikiej przyrody. Ta podróż to nie tylko podróż fizyczna, to także podróż przez historię, kulturę i dziedzictwo Argentyny. Przekrocz granice typowych wakacji i zanurz się w bogactwie tego fascynującego kraju. 🌍🇦🇷

Ciekawostki

 • Buenos Aires: wizyty na Plaza de Mayo, Casa Rosada, Katedrze Metropolitalnej, Puerto Madero.
 • Wycieczka do Cañuelas Livestock Market i Farmy Mlecznej w Lobos
 • Wizyta na Farmie Mlecznej w Escobar i Pokaz Tanga
 • Rejs przez Jezioro Argentino i Wizyta w Parku Narodowym Los Glaciares
 • Zwiedzanie Wodospadów Iguazu, przejażdżka łodzią na dno wodospadu

Plan

🛬 – Przylot na lotnisko Ministro Pistarini

🏨 – Recepcja w hotelu

🍽️ – Obiad

🌆 – Zwiedzanie miasta - Wybierz się na wycieczkę po Buenos Aires. Zacznij od wizyty na Plaza de Mayo i zobacz słynną Casa Rosada, biuro wykonawcze prezydenta Argentyny. Następnie odwiedź Katedrę Metropolitalną, aby podziwiać główny kościół katolicki w Buenos Aires z widokiem na Plaza de Mayo. Udaj się do pięknie zachowanej dzielnicy San Telmo, a następnie do dzielnicy portowej La Boca, aby zobaczyć, gdzie osiedlili się pierwsi włoscy imigranci. Podziwiaj kolorowe budynki w ulicznym muzeum "Caminito". Puerto Madero, brytyjski port ze starą fregatą i nowoczesnym mostem Calatrava, to kolejna atrakcja naszej wycieczki. Następnie odwiedź ekskluzywną dzielnicę La Recoleta.

🚌 – Transfer do hotelu

🏨 – Zakwaterowanie w hotelu Marriot

🍽️ – Śniadanie w hotelu

🧑‍🌾 – Wycieczka do Cañuelas Livestock Market (60 km) - zobacz na żywo aukcje zwierząt gospodarskich. Jest to najważniejszy rynek transakcji rolnych w Argentynie, wyjątkowy na świecie ze względu na swoje cechy. Może on pomieścić 12 000 sztuk bydła dziennie, z możliwością rozbudowy w przyszłości do 6 000 sztuk więcej. Był to stary rynek Liniers, który niedawno przeniósł się do Cañuelas.

🐄 – Przejazd do Lobos (40 km) - odwiedzimy farmę mleczną w Lobos liczącą 250 krów

🚌 – Powrót do Hotelu Marriot

🛌 – Nocleg

🍽️ – Śniadanie w hotelu

🐄 – Wizyta na farmie mlecznej w Escobar (40 km) - to farma bydła mlecznego typu jersey i centrum hodowlane.

🍽️ – Obiad

🐄 – Możliwość wizyty na innej farmie mlecznej w pobliżu miasta Lujan

🍽️ – Kolacja z pokazem Tanga - Będziemy mieli okazję zobaczyć jednych z najlepszych tancerzy w kraju, wykonujących stare i nowe odmiany tańca, z pełną orkiestrą tanga. Tango narodziło się w okolicach portu w Buenos Aires na początku XX wieku z połączenia rytmów europejskich i afrykańskich.

🏨 – Powrót do hotelu Marriot

🛌 – Nocleg

🍽️ – Śniadanie w hotelu

🔔 – wymeldowanie z hotelu

✈️ – Lot do El Calafate - jedno z najpopularniejszych miejsc w Argentynie. Położone na SE brzegu Lago Argentino, na stepach Patagonii, jest bramą do Parku Narodowego Los Glaciares i jego słynnego lodowca Perito Moreno. El Calafate jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w kraju, ze względu na zainteresowanie świata Patagonią.

🏨 – Przyjazd i zameldowanie w hotelu (Los Alamos lub podobnym)

🛌 – Nocleg

🍽️ – Śniadanie w hotelu

⛴️ – Rejs przez jezioro Argentino - zobaczymy lodowce Upsala i Spegazzini - zostały one wyrzeźbione w kontynentalnym polu lodowym, największym polu lodowym poza biegunami, dzielonym przez Chile i Argentynę.

🧊 – Wizyta w Parku Narodowym Los Glaciares - odwiedzimy lodowiec Perito Moreno - Ten lodowiec jest jednym z niewielu postępujących lodowców na świecie. Postępując, odcina przepływ gałęzi Rico jeziora Argentino. Kiedy tak się dzieje, co kilka lat poziom gałęzi podnosi się do poziomu, w którym ciśnienie przerywa dolną część lodowca, umożliwiając przepływ wody, a kiedy tak się dzieje, lodowy most ostatecznie zapada się do jeziora, ze spektakularnymi kawałkami lodu, wielkości budynków, tworząc ogromne fale i rozpryski. Będziemy mieli czas na spacer różnymi chodnikami przed lodowcem.

🍽️ – Lunch z widokiem na jezioro

🚌 – Powrót do miasta po południu

🛌 – Nocleg

🍽️ – Śniadanie w hotelu

🌄 – Cały dzień w Estancia Nibepo Aike - Znajduje się ona z dala od masowej turystyki, ale jest łatwo dostępna z El Calafate. To miejsce zachowuje esencję starych patagońskich estancji. Pierwotnie nazwana La Jerónima, Nibepo Aike obejmuje obszar ponad 12 000 hektarów, ograniczony południowym ramieniem Lago Argentino i granicą z Chile, położony w paśmie górskim Andów. Przeznaczona do hodowli bydła ze stadem hodowlanym Hereford i wieloma pozostałościami z czasów, gdy produkcja owiec była u szczytu popularności, jest idealnym miejscem do zanurzenia się w życiu autentycznej patagońskiej estancji.

🍽️ – Powrót do El Calafate po południu

🧊 –Wizyta w Glaciarium - muzeum lodu

🛌 – Nocleg

🍽️ - Śniadanie w hotelu

🔔 - Wymeldowanie z hotelu

🚌 – Transfer na lotnisko

✈️ – Przylot do Puerto Iguazu

🚌 – Transfer do hotelu Melia ex Sheraton - położony przy wodospadach, który ma wspaniały widok na wodospady Iguazú, położony kilka kroków od nich, w środku subtropikalnego lasu deszczowego. Hotel jako jedyny znajduje się na terenie Parku Narodowego, w naturalnym środowisku, w którym żyją pumy, jaguary, aligatory i wiele kolorowych ptaków.

🏨 - Zakwaterowanie

🛌 - Nocleg

🍽️ - Śniadanie w hotelu

🌊 – Zwiedzanie argentyńskiej części wodospadów, w tym Garganta del Diablo (Diabelska Gardziel), najwyższego wodospadu całego kompleksu.

🚤 – Przejażdżka łodzią na dno wodospadu, do bystrzy, aby z bliska przyjrzeć się potężnej rzece.

Podróż w dół rzeki, wracając do hotelu pojazdem 4 WD. Widok na dżunglę - Zawsze istnieje szansa na dostrzeżenie niektórych dzikich zwierząt w okolicy, w tym tapirów, tukanów, sępów, kapibar i małp.

🆓 – Po południu czas wolny na spacer szlakami we własnym tempie.

🏨 – Powrót do hotelu

🛌 – Nocleg

🍽️ - Śniadanie w hotelu

🌊 - Podróż nad wodospady po stronie brazylijskiej. Przekroczymy rzekę Iguazu do Brazylii przez most Tancredo Neves.  Wjeżdżamy do Parku Narodowego, aby podziwiać panoramiczny widok wodospadów, z których 75% znajduje się w Argentynie.

🍽️ – Obiad w brazylijskim stylu "churrascaria" (różne kawałki wołowiny, wieprzowiny i kurczaka są przynoszone do stołu na mieczach).

🏨 – Powrót do hotelu.

🛌 – Nocleg

🍽️ - Śniadanie w hotelu

🍽️ – wymeldowanie z hotelu

🚌 – Transfer na lotnisko i podróż do Buenos Aires

🆓 – Czas wolny.

🏨 – Zakwaterowanie w hotelu Marriot

🛌 – Nocleg

🍽️ - Śniadanie w hotelu

🔔 - Wymeldowanie z Hotelu

🆓 - Czas wolny. Polecamy do zwiedzenia:
Muzeum Sztuk Pięknych (Museo Nacional de Bellas Artes)
Park Retiro: To jeden z największych parków w Buenos Aires, idealny na relaks i spacery.
Palermo Soho: To modna dzielnica, pełna kawiarni, restauracji, sklepów i galerii sztuki.
El Ateneo Grand Splendid: To jedna z najpiękniejszych księgarń na świecie, mieszcząca się w przekształconym teatrze

🚌 – Transfer na lotnisko

✈️ – Lot powrotny do Polski

Koszty

Cena obejmuje

 • Pełny program biznesowy - organizacja wszystkich wizyt technicznych
 • W trakcie wyjazdu towarzyszyć Państwu będzie przedstawiciel InConventus Group (opieka doświadczonego lidera), którzy gwarantuje wysoki poziom usług i zgodność z faktycznym programem wyjazdu, określonym w planie podróży.
 • Lokalny przewodnik na całej trasie;
 • Profesjonalne tłumaczenie podczas całego wyjazdu;
 • Nowoczesny, klimatyzowany autokar podczas transferów i wycieczek wraz z opłatami drogowymi;
 • Zakwaterowanie w Hotelu - 6 nocy
 • Posiłki wskazane w programie – (Ś) - śniadanie, (O) - obiad, (K) - kolacja
 • Lot wewnętrzny do RIO DE JANEIRO
 • Zestaw materiałów informacyjnych;
 • Zwiedzania opisane w programie
 • Ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • ZWYCZAJOWE NAPIWKI dla Kierowcy oraz Lokalnego anglojęzycznego Przewodnika;
 • Obowiązkowa Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Obowiązkowa Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • Szybkie odpowiedzi na wszelkie pytania!

Cena nie obejmuje

 • BILETÓW LOTNICZYCH (Międzynarodowych)
 • Alkoholu.
 • Wszelkie inne posiłki nie wymienione w programie
 • Osobistych wydatków
 • Wszelkie formalności wymagane przy wjeździe
 • Kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż
 • EARLY CHECK-IN / LATE CHECK-OUT. Ewentualnego wcześniejszego zakwaterowania lub późniejszego wymeldowania
 • Wycieczki fakultatywne opisane w programie

Cena

UwagaZe względu na wahania kursu PLN w stosunku do EUR, płatność odbywa się w euro, lub w złotych według kursu obowiązującego w dniu wykonania transakcji w ING Bank Śląski S.A.

Wszystkie ceny są cenami netto i podlegają potwierdzeniu w momencie rezerwacji. Hotele, restauracje i wizyty techniczne wymienione w planie podróży były dostępne w momencie żądania, ale ich dostępność zależy od dostępności w momencie rezerwacji. Koszt programu można skorygować zgodnie z cenami i kursem walut w momencie płatności.

Lot

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Wszyscy pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą. Ponadto każdy uczestnik może zabrać ze sobą dodatkowe bezpłatne 3,5 kg (np. małą torbę, worek czy plecaczek) we wspólnym bagażu rejestrowanym, nadawanym przez lidera. Opcją dodatkowo płatną jest możliwość wykupienia usługi Priority – duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm i pierwszeństwo wejścia na pokład oraz bagażu rejestrowanego.

Zapytanie możesz wysłać poprzez poniższy formularz.

Podróż do Argentyny 2024: Buenos Aires, El Calafate, Iguazu